Jdi na obsah Jdi na menu
 


TILL LINDEMANN

 Till vyrůstal se svou o šest let mladší sestrou ve vesnici Wendisch-Rambow, která leží mezi Schwerinem a Wismarem. Jeho otec byl básník, vůči svému synovi však uplatňoval velice přísnou výchovu a často jej bil. Till k němu nikdy nenašel cestu. I ve škole byl prý spíše samotář. Když jeho otec zemřel, napsal Till text písně „Heirate mich“. Jeho matka je spisovatelka a herečka. Když mu bylo 12 let, rodiče se rozvedli a matka se znovu provdala.

V jedenácti letech začal navštěvovat sportovní školu, v letech 1976 - 1979 se účastnil evropského mistrovství v plavání na dlouhé vzdálenosti pro juniory, dokonce se stal vícemistrem Evropy. Byl nominován na účast na Olympijských hrách 1980 v Moskvě, ta mu však byla zamítnuta. Důvodem bylo nedovolené opuštění hotelu v Itálii, kde Till pobýval v době Evropského mistrovství v plavání, kterého se účastnil. Nechtěl ale doopravdy utéct na Západ, jen si chtěl prohlédnout město. Kariéry profesionálního sportovce se ale stejně nakonec musel vzdát kvůli zranění. Vyučil se truhlářem, tesařem a košíkářem.

Před vznikem Rammstein hrál na bicí v punkové kapele „First Arsch“, působil také ve skupině „Feeling B“.

V osobním životě je to údajně spíš tichý člověk. Byl ženatý, ale rozvedl se a téměř sedm let sám vychovával dceru Nele. Jeho druhá dcera se jmenuje Marie-Louise. Ale kolik má dětí doopravdy, tají. Dlouhou dobu bydlel v Berlíně, ale pak se přestěhoval na venkov, do kraje svého dětství. Tady žije se svou přítelkyní. Výborně ovládá angličtinu, domluví se i španělsky. Po koncertech děkuje fanouškům jejich mateřštinou. K jeho oblíbeným interpretům patří např. Marylin Mason, Nine Inch Nails, Type O´ Negative, Mike Oldfield, Ministry, Kraftwerk nebo Black Sabbath.

Aby mohl při koncertech legálně provádět pyrotechnické efekty, kterými jsou Rammstein tolik pověstní, vlastní Till certifikát, který jej k těmto efektům opravňuje. Je autorem většiny textů, ale poezii píše i nezávisle na skupině. V roce 2002 vyšla jeho básnická sbírka Messer. Ačkoliv se někteří lidé obávají, že jeho tvorba může mít špatný vliv na mládež, umělecky jsou jeho básně hodnoceny velice kladně. V roce 2003 ztvárnil zápornou roli ve filmu pro děti „Amundsen, der Pinguin“, v současné době se natáčí film „Vinzent“, ve kterém Till hraje chovatele zvířat. Tento film by se měl v kinech objevit v roce 2006.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

my web o R+

(DOREK, 29. 10. 2009 11:32)

jo a etse kdo chce muze se juknout na muj web o R+
http://www.dorek.estranky.cz/

3 obrazek

(DOREK, 29. 10. 2009 11:26)

ten treti obrazek od zhora neni till ale richard :-)

TILLÍČEK

(tERINKA, 26. 1. 2009 12:56)

TENHLE CHLAPÍK JE TAK STRAŠNĚ MOC NĚČÍM ZAJÍMAVÝ JSEM DO NĚJ A DO RICHARDA BLÁZEN PROSTĚ JSOU OBA ÚŽASNÍ!!!!!

Komentář

(-Super_Holčina-, 15. 6. 2008 10:17)

No je to tu celkem dobrý ale neměla jsem čas přečíst si celej ten textík. Páčko lidičky a pls jukněte na http://straseni.kompletne.cz/baf.php?page=straseni&kolo=3&od=872

AHOJKY

(pajdinecka, 14. 6. 2008 11:30)

:))) ahoojky :) pjeknej blogíííseq :D :)